حسابداری
303 بازدید

تاریخچه نرم‌ افزارهای حسابداری

حسابداری از گذشته تا به‌ امروز
رشد و توسعه نرم افزار حسابداری در طول زمان

مفهوم حسابداری از ابتدای تمدن بشری وجود داشته و به تدریج اصلاح و تکامل یافته است. مطالعه تاریخچه حسابداری نشان می‌دهد که این علم برای دستیابی به بهره وری مطلوب، بهبود دقت و انطباق با تجارت روز، فراز و نشیب‌های فراوانی را در طول زمان پشت سر گذاشته است.

نوآوری‌های فناوری تقریباً در هر زمینه‌ای انقلابی ایجاد کرده و حسابداری نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. روش‌های سنتی حسابداری، با استفاده از دفاتر حجیم، امروزه دیگر کسب و کارها را به خود جلب نمی کنند زیرا تضمینی نسبت به ایمنی داده‌ها و صحت آنها وجود ندارد. امروزه شاهد پذیرش سیستم‌های نرم‌ افزار حسابداری هستیم که کل فرآیند را قابل اعتماد، آسان، خودکار و بدون تنش می‌کند.

صندوق مکانیزه فروش و حسابرسی

در عصر مدرن، حسابداری مکانیزه (ماشینی) به‌دلیل پیشرفت تکنولوژیکی به‌وجود آمده منجر به استفاده از رایانه در حسابداری و عملیات های مالی روزانه شده است. رایانه‌ها امکان ذخیره و پردازش حجم زیادی از اطلاعات را فراهم نموده و استفاده از انرژی مضاعف و پرسنل متعدد در مدیریت حساب‌ها را کاهش داده‌اند.

مهمترین ویژگی‌های نرم‌افزار حسابداری

  •     انجام همزمان بسیاری از عملیات‌ها مانند انبارداری، بانکداری، کنترل مانده حساب و موارد دیگر
  •     کمک به ثبت سریع، دقیق و منظم اسناد
  •     گزارشگیری سریع و آسان از صورت وضعیت مالی بنگاه اقتصادی

نرم‌ افزار حسابداری کسبه با بهره‌گیری از تکنولوژی و دانش روز توانسته است بستر مناسبی را جهت مدیریت کسب و کارها فراهم آورد. جهت مشاهده نسخه رایگان به وبسایت نرم افزار حسابداری کسبه مراجعه نمایید.

مهدی معماریان
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱